„Français Présent” (nr 47 | styczeń-marzec 2019)

13 sty 2019


Dziś zapraszam Was do zajrzenia razem ze mną do najnowszego numeru magazynu „Français Présent”. Będzie krótko i na temat. Zaczynamy.

Temat numeru znów wychodzi nam naprzeciw w aspekcie postanowień noworocznych. Bo kto z nas nie chciałby wiedzieć, w jaki sposób można przyjemnie i bezboleśnie nauczyć się języka francuskiego? Parę ciekawych pomysłów do wypróbowania. Jak już jesteśmy przy kwestiach lingwistycznych, to w tym numerze także mamy na tapecie przymiotnik „drôle” w różnych sytuacjach oraz przykłady konwersacji, w których wspólnym mianownikiem jest… wieczór :) 

Artykuły są bardzo różnorodne. Każdy znajdzie coś dla siebie. Zarówno miłośnicy literatury (Yasmina Khadra i jego portret), polityki (prosto i ciekawie wyjaśnione struktury Unii Europejskiej), podróży (wizyta w Saint-Paul de Vence, wiosce artystów), nauki (doskonalenie transportu i plany na najbliższe 10 lat), kulinariów (historia pieczywa i słownictwo z nim związane) a nawet mody (porady jak wyglądać dobrze w sezonie jesień-zima 2018/19).

Przy tekstach mamy oznaczenia poziomów, ale osobiście radzę Wam, żebyście je zakreślili i przyjmowali tekst takim, jaki jest. Mózg sam poczuje, kiedy musi mocniej popracować, a literki mogą Was odstraszyć już na wstępie. Choć może akurat komuś to pomaga. Wtedy niech robi, jak mu wygodnie :) 

Tradycyjnie do artykułów dołączone są kody QR, za pomocą których możemy odsłuchać tekst w formie audio. Można również pobrać .pdf’y z listą słówek wyróżnionych w tym numerze a także arkusz pracy dla nauczyciela.

Najnowszy numer „Français Présent” pomógł mi odświeżyć język francuski. Niektóre teksty szły mi z łatwością, a innym musiałam poświęcić więcej czasu. Bardzo polecam taką formę nauki języka.

Za udostępnienie najnowszego numeru „Français Présent” dziękuję wydawnictwu Colorful Media. Jeżeli chcecie zapoznać się z ofertą magazynów językowych Wydawnictwa, zachęcam do kliknięcia w poniższe linki.

https://www.kiosk.colorfulmedia.pl/strona/14-darmowy-e-book – możliwość pobrania darmowego e-czasopisma
http://www.magazynyjezykowe.pl/ – magazyny językowe od Colorful MediaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez My pastel life