"English Matters" (nr 74, styczeń/luty 2019)

11 sty 2019


Angielski jest drugim językiem ogromnej części z nas. Dlatego tym bardziej polecam Wam najnowszy numer magazynu „English Matters”. Co w nim jest? Już mówię.

Po krótkich tekstach na rozgrzewkę czeka nas prawdziwa bomba interesujących artykułów. Jest na przykład tekst o tym, co powinniśmy jeść, by było to zgodne z naszą grupą krwi. Później gratka dla książkomaniaków, czyli Lee Child (Jim Grant) i jego seria thrillerów, których bohaterem jest Jack Reacher. Jest też wywiad z prawnikami na temat RODO, czyli ile wie o nas Wielki Brat – warto mieć świadomość niektórych rzeczy. Dla miłośników ciekawostek historycznych – tekst o zabawach i rozrywkach na dworze królowej Victorii, a dla tych, którzy lubią podróże – wycieczka do malowniczej Szkocji, a konkretnie do północnowschodniego portu Aberdeen.

Pod kątem językowym Wydawnictwo przygotowało dla nas kilka interesujących artykułów. W pierwszym z nich uczymy się konwersacji na uniwersytecie i w kampusie. Drugi poświęcony jest rzeczownikom złożonym – ten tekst przygotowany jest do wycięcia i schowania sobie kartki np. do skoroszytu. Poznajemy również ciekawe słówka na literę „L” oraz piosenki, które pomogą nam ogarnąć niektóre struktury gramatyczne.

Do tekstów dołączone są nagrania audio, które możemy pobrać za pomocą kodów QR na swoje smartfony. Oprócz tego .pdf z listą słówek z tego numeru oraz arkusz pracy dla nauczyciela.

Za udostępnienie najnowszego numeru "English Matters" dziękuję wydawnictwu Colorful Media. Jeżeli chcecie zapoznać się z ofertą magazynów językowych Wydawnictwa, zachęcam do kliknięcia w poniższe linki.

https://www.kiosk.colorfulmedia.pl/strona/14-darmowy-e-book – możliwość pobrania darmowego e-czasopisma
http://www.magazynyjezykowe.pl/ – magazyny językowe od Colorful Media


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez My pastel life