O mnie


Rocznik 1990. Magister sztuki o specjalności: śpiew operowy. Zawodowo zajmuję się muzyką klasyczną. Książki, filmy i nauka języków obcych (EN, DE, IT, FR, RU) to dla mnie odskocznia od muzycznego świata, który kocham całym sercem, ale nieraz mam go po dziurki w nosie :) 

Namiętnie zaczytuję się w literaturze fantasy, ale nie stronię też od biografii, dramatów, kryminałów, czy książek o głębokim przekazie psychologicznym. Jedynym gatunkiem, przez który nie mogę przebrnąć (na razie) jest science-fiction. Ale myślę, że to wyłącznie kwestia czasu.

Muzycznie oddałam się Freddiemu Mercury i zespołowi Queen, ale lubię też posłuchać innych wykonawców i to niekoniecznie rockowych, takich jak: Lizz Wright, Michael Buble, Lorde. Jeżeli chodzi o odbiór muzyki, dużo zależy od mojego nastroju i tego, co akurat robię. Jestem fanką wszelkiego rodzaju soundtracków i gdy potrzebuję energii puszczam sobie „Dirty Dancing” lub „Cry baby”, a gdy chcę się uspokoić, czy powzruszać słucham „City of Angels”. Jednak największe wrażenie robi na mnie orkiestrowa muzyka filmowa, jak z "Władcy Pierścieni", "Harry'ego Pottera" czy "Piratów z Karaibów".

Gust filmowy pokrywa się z gustem książkowym. Przeważają filmy fantasy, jak „Władca pierścieni”, czy „Harry Potter” (zwłaszcza późniejsze części – te „doroślejsze”). Chętnie oglądam również dramaty, thrillery czy filmy biograficzne – najważniejsze żeby poruszały emocje.

Lubię też oglądać seriale. Dawniej namiętnie pochłaniałam Supernatural”, ale już w tym sezonie nie jestem na bieżąco, bo zaczęłam się nudzić ciągłym umieraniem i zmartwychwstawaniem :) Duże wrażenie zrobił na mnie „Belfer”, czy „Pakt” – dowód, że w Polsce też możemy robić dobre seriale. Oglądam też seriale komediowe. Jestem już w 10 sezonie "Teorii Wielkiego Podrywu". Uwielbiam! W roku 2016 zachwycił mnie „Młody papież”, a Jude Law po dodaniu tej roli do swoich poprzednich dokonań stał się jednym z moich ulubionych aktorów. Lubię też Toma Hardy’ego i Leonardo di Caprio.

To chyba tyle o mnie. Jeśli chcecie wiedzieć coś więcej, piszcie na przyswietleksiezyca@gmail.com lub pytajcie w komentarzach :)

0 komentarze:

Prześlij komentarz