"Ostanowka: Rossija!"
(nr 37, styczeń-marzec 2021)
Здравствуйте!
Gdybym miała wybrać ulubiony magazyn do nauki języka obcego byłaby to na pewno "Ostanowka: Rossija!". Abstrahując od mojego zamiłowania do języka rosyjskiego, w "Ostanowce..." urzeka mnie to, że zawsze znajdziemy tam konkretne wskazówki pomagające nauczyć się języka obcego, a nie jedynie teksty w tym języku napisane. Ten numer przeszedł jednak moje najśmielsze oczekiwania! Jest wręcz naszpikowany podpowiedziami usprawniającymi naukę rosyjskiego, a ja to bardzo lubię!
Dzięki najnowszemu numerowi "Ostanowki" nauczymy się korzystać ze strony gramota.ru będącej szerokim kompendium wiedzy na temat języka rosyjskiego. Urządzimy też kuchnię tak, żeby była zarówno przytulna jak i użyteczna, a przy okazji nauczymy się całej masy słówek związanych z tym pomieszczeniem i jego wyposażeniem. Poznamy przydatne aplikacje do nauki języków obcych i rosyjskojęzyczne radiostacje, dzięki którym będziemy mogli obcować z żywym językiem. Przyswoimy również zwroty, które przydadzą nam się w podróżach po Rosji.
Sporo dobrego, co?
A to jeszcze nie koniec, bo oprócz tekstów językowych czekają na nas artykuły o tematyce kulturalnej. Przeczytamy o mieszczącym się w Moskwie muzeum sztuki współczesnej "Garaż", poznamy również film "Historia pewnego powołania". Jednak dla mnie jako książkoholika czytającego w zeszłym roku dużo z tematyki postapokaliptycznej szczególnie intrygujący był portret Dmitrija Glukhovsky'ego. Z przyjemnością czytałam o jednym z moich ulubionych autorów.
Podsumowując: numer 37 "Ostanowki" jest numerem niesamowicie udanym. Wypełniają go po brzegi artykuły mające pomóc czytelnikom udoskonalić naukę języka rosyjskiego oraz przybliżyć kulturę rosyjską. Jestem przekonana, że wielu rusofilów będzie usatysfakcjonowanych tym numerem.
Pod każdym tekstem znajduje się słownik. Standardowo do każdego artykułu dołączone jest też jego nagranie mp3, które za pomocą kodu QR możemy pobrać ze strony Magazynu. Możemy sobie również stamtąd ściągnąć listę słówek oraz kartę pracy dla nauczyciela w formacie pdf.
Jeśli jesteście ciekawi, jak wyglądają magazyny językowe od środka, tutaj macie link z możliwością pobrania darmowego e-czasopisma.
Za udostępnienie najnowszego numeru magazynu dziękuję wydawnictwu Colorful Media. Jeżeli chcecie zapoznać się z ofertą magazynów językowych Wydawnictwa, zachęcam do kliknięcia w poniższe linki.
http://kiosk.colorfulmedia.pl/ – sklep
https://www.kiosk.colorfulmedia.pl/strona/14-darmowy-e-book – możliwość pobrania darmowego e-czasopisma
http://www.magazynyjezykowe.pl/ – magazyny językowe od Colorful Media
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz