O mnie



Rocznik 1990. Magister sztuki o specjalności: śpiew operowy. Zawodowo zajmuję się muzyką klasyczną. Książki, filmy i nauka języków obcych (EN, DE, IT, FR, RU) to dla mnie odskocznia od muzycznego świata, który kocham całym sercem, ale nieraz potrzebuję od niego odpocząć.

Namiętnie zaczytuję się w literaturze fantasy, ale nie stronię też od biografii, dramatów, kryminałów, czy książek z głębokim przekazem psychologicznym. Jedynym gatunkiem, przez który nie mogę przebrnąć (póki co) jest science-fiction. Ale myślę, że to wyłącznie kwestia czasu.

Muzycznie oddałam się Freddiemu Mercury i zespołowi Queen, ale lubię też posłuchać innych wykonawców. Do ulubionych należą: U2, Lizz Wright, Michael Buble, Lorde. Jeżeli chodzi o odbiór muzyki, dużo zależy od mojego nastroju. Jestem fanką wszelkiego rodzaju soundtracków i gdy potrzebuję energii puszczam sobie muzykę z „Dirty Dancing” lub „Cry baby”, a gdy chcę się uspokoić słucham „City of Angels”. Jednak największe wrażenie robi na mnie orkiestrowa muzyka filmowa, z "Władcy Pierścieni", "Harry'ego Pottera" czy "Piratów z Karaibów".

Gust filmowy pokrywa się z gustem książkowym. Przeważają filmy fantasy. Chętnie oglądam również dramaty, thrillery czy filmy biograficzne. 

Lubię też seriale. Dawniej namiętnie pochłaniałam „Supernatural”, ale po 10 sezonach już odrobinę się znudziłam :) Duże wrażenie zrobiły na mnie ostatnio polskie seriale: „Belfer” i „Pakt”. Oglądam też komedie. Jestem po maratonach "Przyjaciół" i "Teorii wielkiego podrywu". Uwielbiam! W roku 2016 zachwycił mnie „Młody papież”, a Jude Law po dodaniu tej roli do swoich poprzednich dokonań stał się jednym z moich ulubionych aktorów.

To chyba tyle o mnie. Jeśli chcecie wiedzieć coś więcej, piszcie na sonia.czyta@gmail.com lub pytajcie w komentarzach :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez My pastel life