Czytam Polskie Serie - Wyzwanie Czytelnicze

Witajcie!

W 2016 roku wystartowałam z wyzwaniem „Czytam polskie serie”. W tym roku również serdecznie Was do niego zapraszam.

Wyzwanie ma na celu propagowanie polskiej literatury, zwłaszcza tej, która jest zamknięta w kilkuksiążkowe cykle. Rodzimych serii mamy wiele zarówno z gatunku fantastyki („Saga Wiedźmińska”, „Achaja”, „Pomnik Cesarzowej Achai”...), jak i takich, które z fantastyką mają niewiele wspólnego („Trylogia” Sienkiewicza).


Ja w tym roku planuję przeczytać 2 serie:

 • 📙 A.Sapkowski „Trylogia Husycka” (3 książki)

 • 📙 J.Grzędowicz „Pan Lodowego Ogrodu” (4 książki)


Kto chętny do czytania razem ze mną polskich serii?
Zapraszam!


Kilka zasad:

 • Wyzwanie trwa od 11 stycznia 2017 do 31 grudnia 2017

 • Nie ma żadnych "ilościowych" wytycznych, ani deklaracji, ale miło mi będzie, gdy podzielicie się ze mną informacją o seriach, które wybraliście. Inspirujmy się nawzajem!

 • Jeżeli żadna z polskich serii nie jest w Waszym guście lub wszystkie macie już przeczytane, wystarczy że pochylicie się nad kilkoma książkami wybranego polskiego autora.

 • Dla blogerów i użytkowników mediów społecznościowych: jedyne o co proszę, to zamieszczenie podlinkowanego bannera u siebie na blogu oraz oznaczenie wpisów i zdjęć hashtagiem #czytampolskieserie lub #CPS2017  - dajcie znać, że podejmujecie wyzwanie! :)

 • Z wyzwania można w dowolnym momencie zrezygnować.


Do Wyzwania można się zapisywać w komentarzach poniżej :)

⇦⇦⇦Jeszcze raz zapraszam do pobrania bannera informującego o Wyzwaniu


Życzę powodzenia wszystkim, którzy tego Wyzwania się podejmą a pozostałym wytrwałości w ich własnych planach czytelniczych 😃

1 komentarz:

 1. Plan Lodowego to juz od jakiegos czasu jest mi polecany - Sapkowski niestety poleglam. Ale mi mowili ze od 3 mozna zaczac aby sie wkrecic bo niestety 1-2 byly prologiem :P
  ale czytam polskie :D

  OdpowiedzUsuń