„Ostanowka: Rossija!” (nr 36, październik-grudzień 2020)


Cześć!
Wszystkich rusofilów zapraszam na spotkanie z Magazynem „Ostanowka: Rossija!”.

Obecny numer Magazynu do nauki języka rosyjskiego zachwycił mnie doborem tematów. Już od pierwszych stron czułam, że będzie to bardzo ciekawa lektura.

Artykuł otwierający podpowiada nam kilka przepisów na szybkie i smaczne potrawy („7 рецептов быстрой домашней еды”). Trochę słodkiego, trochę wytrawnego – i dla wegetarian też coś się znajdzie. Inny tekst związany z jedzeniem umieszczony jest na końcu numeru i opowiada o wzroście znaczenia food trucków (”Пельмени против фудтраков”). 

Szukacie pracy nie wymagającej od Was wychodzenia z domu? Interesujące rozwiązania przedstawia artykuł drugi („Удаленные профессии”). Fanów koszykówki na pewno zainteresuje tekst o filmie „Движе́ние вверх” (polski tytuł „Trzy sekundy do zwycięstwa”), opowiadającym o legendarnym triumfie drużyny ZSRR nad drużyną USA na monachijskiej olimpiadzie w 1972 roku. Architektów i industrialistów zaintryguje artykuł o najbardziej niezwykłych mostach w Rosji („7 удивительных мостов России”).

Następne 3 teksty to moje osobiste „best of” tego numeru. Jako miłośniczka gier, zwierząt i książek w pierwszej kolejności zagłębiłam się w artykuły o planszówkach („Настольные игры”), udomowionych lisach („Домашние лисы”) i Joannie Chmielewskiej („Хмелевская - королева детектива”), a także przyswoiłam słówka dotyczące książek papierowych, audio- i ebooków („Анатомия книги”). 

W postaci dialogu poruszone zostało szczególnie istotne w ostatnich miesiącach polityczne zagadnienie niepodległości Białorusi („Диалог: Беларусь или Белоруссия?”). Doceniam, że „Ostanovka…”pochyliła się nad tym tematem.

Do każdego tekstu dołączony jest słownik. Jeśli obawiacie się, że nie poradzicie sobie z odczytaniem cyrylicy, nie przejmujcie się. Każdy artykuł ma swoją wersję audio, którą możecie za pomocą kodu pobrać ze strony Magazynu. To bardzo Wam pomoże w zrozumieniu tekstu. Ponadto warto pobrać arkusz pracy dla nauczyciela, zwłaszcza jeśli uczycie się samodzielnie. Pomoże Wam on usystematyzować wiedzę. 

Jeśli jesteście ciekawi, jak wyglądają magazyny językowe od środka, tutaj macie link z możliwością pobrania darmowego e-czasopisma.

Za udostępnienie najnowszego numeru magazynu dziękuję wydawnictwu Colorful Media. Jeżeli chcecie zapoznać się z ofertą magazynów językowych Wydawnictwa, zachęcam do kliknięcia w poniższe linki. 

http://kiosk.colorfulmedia.pl/ – sklep 

https://www.kiosk.colorfulmedia.pl/strona/14-darmowy-e-book – możliwość pobrania darmowego e-czasopisma 

http://www.magazynyjezykowe.pl/ – magazyny językowe od Colorful Media

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © Sonia Czyta , Blogger